Bemærk:
Yderligere prisinformation samt eventuelle rabatter, tillæg, transportformer, tilvalg og fravalg findes i selve bookingproceduren.
Bookingproceduren kan derfor også blot benyttes til at beregne prisen på din rejse. (Nogle rabatter og tillæg afhænger af den rejsendes alder. Vær derfor opmærksom på at indtaste fødselsdato).
Prisen inkluderer:
- Bustransport tur/retur
- Ophold på 2 til 4-sengsværelse (enlige rejsende deler værelse med en medrejsende af samme køn)
- Fuldpension
- Fælles madlavning på skistedet. Morgenmad på udrejsen og aftensmad på hjemrejsen er en del af busrejsen.
Tillæg:
- Leje af sengelinned inkl. 2 håndklæder: 160 kr. pr sæt. Bestilles sammen med rejsen - men kan også lejes og betales på stedet. Du er også velkommen til at medbringe selv.
Skileje og undervisning:
Skileje for gæster på Mysuseter Fjellstue koster 500 NOK for en uge og bestilles direkte ved Mysuseter på booking@rondane.no - nærmere informationer følger sammen med bekræftelse.
Det er muligt at aftale med koordinatoren på Fjellstuen i forhold til nybegynder introduktion. Undervisningen vil være lørdag når I er ankommet. Undervisningen udgår fra Mysuseter Fjellstue.
Bemærk: der er fællesrejser for alle til Mysuseter i uge 7, 8 og 11. Singler er selvfølgelig også velkomne her. Se Mysuseter fællesrejser for alle.
Transport:
Som altid på skiferierne i Norge kører vi i 4* hvilebus. Du kan også vælge at køre selv.
Vore 4* busser har hvilestole. Husk med bus har du 8 skidage på en uge. Du kan gratis medtage et sæt skiudstyr.
NB: Vil du ændre stedet for din påstigning på bussen, mindre end 2 uger inden din afrejse, så koster det 300,- per person.
Færgetransport ved transport i egen bil:
Ruby Rejser tilbyder bilpakke inkl. passagerer med Fjord Line, på ruten Hirtshals-Langesund.
Med Fjord Line er der daglig afgang fra Hirtshals kl. 09.00. Forventet ankomst Langesund kl. 13.30.
Retur er det fra Langesund kl. 14.30 og forventet ankomst Hirtshals 19.00.
Check-in skal ske senest 1 time før afgang.
Deleværelser:
Ved booking af et delt værelse kan vi ikke garantere, at du kommer til at bo med den person, som du evt. har ønsket. Samtidig forbeholder vi os retten til at opgradere dig til et enkeltværelse mod evt. tillæg, i det tilfælde at du har booket en plads i et delt værelse, og det ikke går op med rejsens totale antal af bookinger.