Hafjell Alpinlandsby Pluss ligger fantastisk og centralt på Hafjell - lige mellem Aasletten Pensjonat og Solsiden Lejligheder, kun 50 meter fra Hafjell Alpinsenter og meget tæt på børneområdet. Alpinlandsbyen blev prindeligt bygget til de olympiske vinterlege i 1994 og blev i 2013 ombygget og gennemrenoveret af Hafjell Hotell.
Hafjell Alpinlandsby Pluss (Hafjell)
Lejligheder med plads til 4 personer
Hyggelige lejligheder fra vinterlegene i ´94. De er beliggende lige ved lifter, løjper og børneområde, så alle forudsætningerne for en god skiferie er med andre ord tilstede.



Det kan du glæde dig til

Indkvartering

Individuel indkvartering i 4-personers lejligheder - ski in/ski out.
Lejlighederne er på 35 m2 og ligger enten i stueetagen eller på 1. sal. Lejlighederne har to soverum: Det ene med familie-køje (underkøje 120 cm og overkøje på 75 cm). Det andet med to enkeltsenge. Stuen har en køkkenkrog med 2 kogeplader, kaffemaskine, mikroovn, køleskab m. frostboks og opvaskemaskine samt spisepladser. I stuen har I også en sofa og et kabel-tv. Der er skiopbevaring og tørreskab til lejligheden. Trådløst internet og gratis parkering.
Man checker ind og får nøgle på Hafjell Hotell.
Bestil
Antal rejsende Vælg antal af rejsende | Afrejsedato Vælg afrejsedato |
4 personers lejlighed | Fra 5.398,- DKK |

Praktiske informationer

Prisen inkluderer:
- Ophold i valgte indkvartering inkl. slutrengøring.
Færgetransport til rejser i egen bil:
Vi tilbyder bilpakke inkl. 1-5 passagerer med både DFDS og Color Line fra Frederikshavn, Hirtshals og København.
DFDS
København → Oslo Kl. 15.00 - 10.00 (næste dag)
Oslo → København Kl. 15.00 - 10.00 (næste dag)
Frederikshavn → Oslo Kl. 23.55 - 10.00 (næste dag)
Oslo → Frederikshavn Kl. 15.00 - 01.00 (næste dag)
Color Line
Hirtshals → Larvik Kl. 12.45 - 16.30
Hirtshals → Larvik Kl. 22.15 - 02.00 (næste dag)
Larvik → Hirtshals Kl. 08.00 - 11.45
Larvik → Hirtshals Kl. 17.30 - 21.15